Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Списання кредиторської заборгованості: що робити з ПДВ?

10 червня 2016 р.

Сільгосппідприємство придбало товар, відобразило податковий кредит з його вартості, використало товар у господарській діяльності, але не заплатило за нього. Через 3 роки безнадійна заборгованість списується. Якими є наслідки з ПДВ для сільгосппідприємства?

Відповідно до п. 198.3 Податкового кодексу (далі – ПК) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, установленою п. 193.1 ПК, протягом такого звітного періоду у зв’язку:
• із придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг;
• придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
Податковий кредит нараховується незалежно від того, почали використовуватися такі товари/послуги та основні фонди в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного періоду чи ні, а також незалежно від того, здійснював платник оподатковувані операції протягом такого звітного періоду чи ні.
Якщо платник податку при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але не оплатив їх протягом строку позовної давності, то товари/послуги, унаслідок придбання яких виникла така кредиторська заборгованість, уважаються безоплатно отриманими, а покупець втрачає за ними право на податковий кредит.
У податковому періоді, у якому списується кредиторська заборгованість, платник податку повинен відкоригувати суму податкового кредиту, нараховану при придбанні товарів/послуг, які не були оплачені протягом строку позовної давності. Таке коригування здійснюється на підставі бухгалтерської довідки та в періоді списання кредиторської заборгованості відображається в рядку 12 податкової декларації з ПДВ. При заповненні цього рядка обов’язково подається додаток 1, який складається в розрізі контрагентів.

Джерело "Баланс-Агро" № 22, який виходить з друку 13.06.16 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!