Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Угода СОТ та держзакупівлі: нові ринки чи старі схеми?

7 червня 2016 р.

Фактично з квітня цього року в країні є чинним закон “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, а у травні завершилася офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі (СОТ) про держзакупівлі. Як визначають для себе роль Угоди СОТ вітчизняні підприємці та чи дійсно новий закон відкриває такі великі можливості для експорту?
Угода СОТ — найбільш вагома із міжнародних угод у сфері державних закупівель
Автори закону визначили його вплив на економіку країни в цілому та діяльність бізнесу зокрема. Так, на їх думку, цей документ надасть великі поштовхи для участі постачальників товарів та послуг у закупівлях; підвищить рівень конкурентоздатності України на міжнародних ринках й призведе до зростання обсягів вітчизняного експорту; створить імідж країни, яка реалізує у сфері державних закупівель кращі міжнародні стандарти. До того, як зазначають економісти, з приєднанням до цього документа у наших підприємців відкривається просто величезна можливість виходу на міжнародні ринки з річним обсягом закупівель на суму 1,7 трильйонів доларів. Також метою прийняття цього документа повинні бути і якісні зміни в цьому аспекті на внутрішньому ринку країни. Так, весь світ повинен знати, що ухваливши цей документ, Україна проводить правильну політику реформування системи державних закупівель, створює ефективне та прозоре торгівельне середовище зі зменшенням корупційної практики. Тобто всі бізнесмени, які матимуть бажання брати участь у таких  у прозорих державних тендерах на закупівлю товарів та послуг. Звісно, ласий шмат державного тендерного пирога в Україні часто-густо “залишався за своїми”. “Чужі” там, як кажуть, не ходили.
Нагадаємо, що планом першочергових заходів щодо виконання зобов’язань України в рамках членства у Світовій організації торгівлі (СОТ), затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1570, було передбачено започаткування переговорів з питань приєднання України до Угоди СОТ про державні закупівлі (далі – Угода СОТ). Так, нашою країною було подано заявку про приєднання до Угоди СОТ ще 9 лютого 2011 року. Під час засідання Комітету СОТ з питань державних закупівель, яке відбулося 11 листопада 2015 року, сторонами Угоди СОТ було ухвалено рішення про приєднання України до цього документа, що підтверджується рішенням Комітету про приєднання України до Угоди про державні закупівлі від 16 листопада 2015 року. Угода СОТ є однією з найбільш вагомих міжнародних угод у сфері державних закупівель, яка визначає рамкові вимоги до здійснення державних закупівель країнами, що є  її сторонами, а саме 44 країни-члени, включаючи 28 країн ЄС, а також США, Японію, Канаду, Гонконг-Китай, Сінгапур, Корею та ін.
Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/defense/9344.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Soglashenie-VTO-i-goszakupki-novye-rynki-ili-starye-sxemy.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!