Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Систему ризиків із ПДВ буде тимчасово зупинено

11 грудня 2017 р.

Мінфін разом із Комітетом ВРУ прийняли спільне рішення зупинити роботу системи ризиків із ПДВ для того, щоб разом з експертами, бізнесом та народними депутатами напрацювати узгоджене рішення, яке не нестиме значних ризиків для всіх сегментів бізнесу і водночас буде ефективним інструментом боротьби зі схемами з розкрадання ПДВ. Відповідне рішення було враховане в законопроекті № 6776-д, який Верховна Рада ухвалила 07.12.17 р.
Законопроектом № 6776-д, крім усього іншого, передбачено норми, спрямовані на вирішення проблем платників податків через блокування податкових накладних. Закон набуде чинності з 01.01.18 р.
Так, виключається з ПК п. 74.2, відповідно до якого критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних, розробляються Мінфіном. Розробка критеріїв передається Кабміну.
Податкові накладні/розрахунки коригування (далі – ПН, РК), реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються 02.01.18 р., крім:
– ПН/РК, за якими станом на 01.12.17 р. не подано пояснення і документи;
– ПН/РК, за якими прийнято рішення про відмову в реєстрації і станом на 01.12.17 р. не розпочато процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
ПН/РК, реєстрацію яких зупинено з 01.12.17 р. до набуття чинності цього Закону та за якими після 01.12.17 р. платником податку подано пояснення і копії документів, реєструються в порядку, що діяв до набуття чинності цього Закону.
У разі якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення строку розгляду пояснень і документів платника податку.
Кабмін має:
– протягом двох місяців із дня набуття чинності цього Закону – визначити порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН;
– у 3-місячний строк із дня набуття чинності цього Закону – прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації.
Текст поправок 80, 179, 213, 244 див. у «Порівняльній таблиці до другого читання 07.12.2017» за посиланням.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!