Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

З якого моменту та за якою ставкою нараховувати ЄСВ на зарплату інвалідів

August 20, 2013

Відповідно до частини 13 статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 % нарахованої заробітної плати для працюючих інвалідів. Для інших працівників розмір єдиного внеску визначається залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника.
Підставою для застосування ставки у розмірі 8,41 % є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.
Таким чином, нарахування роботодавцем єдиного внеску у розмірі 8,41 % із заробітної плати інвалідів здійснюється з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання підприємством вищезазначеної довідки.
Водночас повідомляємо, що відповідно до статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Повідомлення відомостей з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності є виключно правом самої особи.

Лист Мінсоцполітики від 12.07.13 р. № 3204/0/10-13/039.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!