Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Керівник або головбух тимчасово відсутні: хто має право підписати податкову звітність

May 19, 2017

Відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588, при взятті платника податку на облік у контролюючому органі подається заява за формою № 1-ОПП, у якій зазначаються дані про керівників, головного бухгалтера чи іншу особу, на яку покладено обов’язки з ведення бухобліку платника податків.
Згідно з п.48.5 ПК податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухобліку та подання податкової декларації до контролюючого органу.
У разі ведення бухобліку та подання декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису відповідно до п. 48.5 ПК:
• уповноваженої особи на документі в паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку;
• фізособи – платника податків або її законного представника;
• особи, відповідальної за ведення бухобліку та подання податкової декларації згідно з договором про спільну діяльність або угодою про розподіл продукції.
Якщо податкова декларація подається податковими агентами – юрособами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення бухобліку та подання податкової декларації такого агента, а якщо податковим агентом є платник податків – фізособа – таким платником податків (п. 48.6 ПК).
Якщо установчими документами платника податків не передбачено покладання на іншу особу організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на випадок відсутності керівника або головного бухгалтера з об’єктивних причин (відпустка, відрядження, лікарняний тощо), то відповідними організаційно-розпорядчими документами підприємства тимчасово призначається особа, уповноважена на виконання таких функцій.
Отже, у разі відсутності керівника та головного бухгалтера юрособи на роботі з поважних причин податкова декларація може бути підписана іншими особами, які уповноважені виконувати обов’язки керівників на час їх відсутності, за умови, що повноваження особи, яка підписала декларацію, підтверджені відповідними документами (установчими документами, наказами чи розпорядженнями тощо), які подаються разом із податковою декларацією до контролюючого органу.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!