Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Революційні новації законотворців щодо відпусток

October 6, 2016

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5208 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток".
Пропонується надавати щорічну відпустку з наступним звільненням тільки за поточний робочий рік. Працівникам, які вперше здобувають вищу освіту (наступний рівень вищої освіти) та одночасно навчаються в декількох ВНЗ із вечірньою та заочною формами навчання, додаткову оплачувану відпустку надаватимуть в одному із навчальних закладів за вибором працівника.
Якщо ж працівник здобуває другу (наступну) вищу освіту, додаткову оплачувану відпустку нададуть лише в разі його направлення на навчання роботодавцем, якщо оплата такої відпустки не передбачена колективним чи трудовим договором. Таким працівникам пропонується надавати за їх бажанням відпустку без збереження заробітної плати. Відповідною підставою для надання означеної відпустки доповнять статтю 25 Закону про відпустки.
Невикористана в поточному календарному році додаткова оплачувана відпустка працівникам, які мають дітей, на наступний рік не буде переноситися, крім випадків, визначених статтею 11 Закону про відпустки (тимчасова непрацездатність, збіг із навчальною відпусткою, відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами тощо).
При звільненні компенсація за відпустку «на дітей» виплачуватиметься тільки за поточний рік! Якщо працівник не використає щорічну відпустку протягом двох років поспіль, або протягом робочого року — працівник віком до 18-ти років, чи працівник, який має право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці, протягом місяця після збігу такого строку роботодавець має виплатити грошову компенсацію за дні відпустки, що перевищують 24 календарні дні.
Одночасно пропонується внести зміни до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності роботодавця за порушення терміну виплати заробітної плати (грошової компенсації) за відпустку чи її частину, — у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.).
Пропонується також упорядкувати виплату компенсації за невикористану відпустку у разі смерті працівника: компенсацію за відпустку виплачуватимуть членам сім’ї працівника, а у разі їх відсутності — спадкоємцям. Нині така компенсація виплачується спадкоємцям, що призводить до незручностей у вигляді 6-місячного відтермінування цієї виплати. Також Уряд пропонує збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, що надається за згодою сторін, з 15 до 30 календарних днів на рік.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Revolyucionnye-novacii-zakonodatelej-otnositelno-otpuskov

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!