Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реєстрацію декларацій забудовників при будівництві об`єктів I-III категорій планують скасувати

March 22, 2016

Проект закону, який передбачає внесення низки змін до законодавства для удосконалення державного регулювання у сфері будівництва, зареєстрований у Верховній Раді 10 березня 2016 року за № 4187.

Так, передбачається внесення змін до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" з метою скасування процедури реєстрації органами Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) декларацій забудовників при будівництві і введенні в експлуатацію об'єктів I-III категорій складності.

Існування процедури реєстрації декларації не є обгрунтованим - орган ДАБК зобов'язаний перевіряти лише формальні вимоги до декларації, не здійснюючи при цьому перевірку об'єкта будівництва.

Крім того, проектом закону пропонується ввести необхідність отримання органами ДАБК судового рішення для зупинки підготовчих або будівельних робіт на об'єктах, тоді як в рамках існуючого законодавства зупинка будівельних робіт на об'єктах здійснюється на підставі розпорядження органів ДАБК.

Законопроектом також пропонується змінити вимоги до осіб, які займаються розробкою проектної документації та здійсненням нагляду в сфері будівництва.

Зокрема, передбачається виключення можливості здобуття освітньо-кваліфікаційного сертифіката архітектора особами, які не мають вищої профільної освіти.

Даний проект закону був представлений громадськості та отримав підтримку будівельних організацій і бізнес-асоціацій. Джерело:http://uteka.ua/ua/publication/Registraciyu-deklaracij-zastrojshhikov-pri-stroitelstve-obektov-I-III-kategorij-planiruyut-otmeni

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!