Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реформування Держстату: скорочення кількості звітів

November 12, 2015

Кабмін схвалив та запропонував Верховній Раді законопроект, що реформує Державну службу статистики України (Держстат). Про це повідомила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.
Згідно з документом, Держстат стане органом зі спеціальним статусом, який напряму підпорядковується Кабміну. «На відміну від інших держорганів, ми не беремо на себе додаткових функцій, додаткових держпідприємств і таке інше. Навпаки, ми готові відпускати свої ж органи, аби вони були незалежними, прозорими і якісними у роботі», - підкреслила Юлія Ковалів.
Затверджений проект передбачає скорочення штату установи на 20 % до кінця року. Оптимізація штату є однією зі складових реформи, головна ціль якої - створення компактної й ефективної установи, яка працює для економіки, а не обтяжує бізнес. Після завершення реформи Держстат зможе продукувати якісну та незалежну інформацію.
Також буде поетапно зменшено кількість обов’язкових статистичних звітів, які подають українські підприємства. У своїй більшості - це непотрібна звітність, яка не несе в собі ніякого інформаційного навантаження, а лише забирає у бізнесу час та гроші на її підготовку. Так, з наявних сьогодні 155 форм вже скорочено 15.
Держстат є уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі статистики. Серед завдань відомства - затвердження статистичної методології та звітно-статистичної інформації, формування інформаційної бази для прогнозування та аналізу тенденцій соціально-економічного розвитку, складання національних рахунків і т.д.

За матеріалами офіційного веб-порталу Урядовий портал.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!