Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реформована система корпоративного управління в держкомпаніях

June 30, 2016

Закон від 02.06.16 р. № 1405-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності» вступив в силу 25 червня.
Даний документ реформує систему корпоративного управління в держкомпаніях відповідно до стандартів ОЕСР - встановлює вимоги щодо створення та організації діяльності наглядових рад в державних і комунальних унітарних держпідприємствах, вимоги з незалежного аудиту та розкриття інформації держпідприємствами.
Посадові особи державних органів (керівники міністерств) повинні бути відсторонені від управління державними компаніями.
Очікується, що Закон забезпечить прозорість діяльності всіх державних і комунальних підприємств, а також професійний підхід до їх управління.
Законом дозволено створювати наглядові ради в державних і муніципальних унітарних підприємствах без проведення корпоратизації (раніше наглядові ради існували тільки в госптовариства).
Перелік підприємств, де наглядові ради повинні бути створені обов'язково, і порядок створення наглядових рад визначать Кабмін і відповідні місцеві ради.
Також скасовано завдання на голосування для членів наглядових рад всіх держпідприємств, незалежно від їх організаційно-правової форми. Тепер усі члени наглядових рад - і, незалежні, і які представляють інтереси держави, - будуть самостійно приймати рішення під час голосування на засіданнях наглядової ради.
З метою підвищення прозорості держпідприємств передбачається, що річна (в тому числі консолідована) звітність держкомпаній підлягає обов'язковому незалежному аудиту. Коло підприємств, для яких аудит буде обов'язковим, і критерії залучення незалежного аудитора будуть визначені Кабміном для унітарних і акціонерних держпідприємств, і відповідною місцевою радою - для комунальних унітарних і акціонерних підприємств.
Крім того, Закон встановлює вимоги щодо обов'язкового оприлюднення державними і комунальними компаніями інформації про свою діяльність і їх керівників. Держпідприємства повинні публікувати фінзвітність і аудиторські висновки, інформацію про керівників і членів наглядових рад, про розміри і принципи формування їх винагороди, а також інформацію про операції з державним і місцевими бюджетами та т.п.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Reformirovana-sistema-korporativnogo-upravleniya-v-goskompaniyax

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!