Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реалізуємо імпортний товар: як визначити базу обкладення ПДВ?

13 березня 2015 р.

Як визначається база обкладення ПДВ при поставках імпортного товару на території України з 1 січня 2015 року?
Згідно з п. 188.1 ст. 188 ПК база обкладення ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій – не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПК) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни), за винятком:
- товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
- газу, який постачається для потреб населення.
Норму ПК щодо обрахування податкових зобов’язань при продажу імпортних товарів на території України від бази оподаткування не нижче їх митної вартості виключено.
Отже, з 01.01.15 р. для імпортерів застосовується загальне правило: сума податкових зобов’язань за імпортованими товарами не може бути менше суми ПДВ, обчисленої від ціни їх придбання. Ціна придбання для імпортера – це ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).

За матеріалами журналу „БАЛАНС” від 16.03.15 р. № 21-22.

Новини за темою:
Перше знайомство з новою ПДВ-декларацією. Порада від експерта редакції!
Нова декларація з ПДВ за лютий 2015 року: перше знайомство

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!