Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Реекспорт раніше імпортованого товару у зв`язку з його поверненням продавцю-нерезиденту

22 липня 2016 р.

Як в податковій декларації з ПДВ відображається операція з вивезення за межі території України в митному режимі реекспорту раніше імпортованого товару у зв’язку з його поверненням продавцю-нерезиденту?

Згідно із п. 5 частини 1 ст. 86 Митного кодексу України  від 13 березня 2013 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню.
Відповідно до п.п. «г» п. 185.1 ст. 185 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з вивезення товарів за межі митної території України.
З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений МКУ.
Згідно із п.п. «б» п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 МКУ.
Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ.
Пунктом 3 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 зі змінами, передбачено, що операції з вивезення товарів за межі митної території України відповідно до вимог п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ, що оподатковуються за нульовою ставкою, вказуються у рядку 2 податкової декларації з ПДВ.
Таким чином, операція з вивезення за межі митної території України у митному режимі реекспорту товару, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв’язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, оподатковується ПДВ за нульовою ставкою та відображається у рядку 2 податкової декларації з ПДВ.
Таку відповідь надали податківці у ЗІР, категорія 101.20.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Reeksport-ranee-importirovannogo-tovara-v-svyazi-s-ego-vozvratom-prodavcu-nerezidentu

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!