Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Важливі роз`яснення ДФС на 23 грудня 2016 року

December 23, 2016

Перехід зі спрощеної системи оподаткування, відображення вартості подарунків у звітності, виправлення помилок з екоподатку та при використанні РРО, перерахунок ПДФО - фахівці Uteka зробили добірку найбільш важливих роз'яснень у зручній табличній формі.

Реквізити

Назва

Суть раз'яснення

Спрощена система оподаткування

ДФС у Тернопільській області

Залишаєте «спрощенку»? Підсумуйте обсяг, щоб не пропустити реєстрацію платником ПДВ
 

 

При добровільній реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

ПДФО

ДФС у Чернівецькій області

Перерахунок ПДФО із зарплати за рік здійснюється у грудні

Оскільки для відображення результатів річного перерахунку у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (ф.№ 1ДФ) не передбачено окремих реквізитів чи рядків, у графах 4а та 4 сума ПДФО декларується з врахуванням проведеного  перерахунку.

ПДВ

Категорія 101.20 "ЗІР"

Уточнення рядка 21, що вплинуло на значення рядків 18 чи 20.2 декларації з ПДВ

У податковій декларації з ПДВ за звітний період, в якому подано уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ, уточнення якого у майбутніх звітних (податкових) періодах впливатиме на значення рядків 18 чи 20.2, враховується значення рядка 21 податкової декларації з ПДВ за попередній звітний період, з урахуванням уточнюючого розрахунку, поданого за такий попередній звітний період (за умови його подання).

Рентна плата

ДФС у Дніпропетровскій області

Актуально для платників рентної плати за спеціальне використання води
 

Найбільш поширені помилки, яких припускаються платники під час декларування податкових зобов’язань з Плати, виявлено за результатами аналізу додатку 5 до податкової декларації з рентної плати («Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води»).

Податок на прибуток

Лист ДФС від 14.12.2016 № 21695/5/99-99-13-02-03-16

Відображаємо вартість подарунків у формі № 1 ДФ

Вартість дарунків, яка не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2016 року – 689 грн.), відображається в податковому розрахунку за ф. № 1 ДФ під ознакою доходу «160».

РРО

Підкатегорія 109.02 "ЗІР"

Нюанси виправлення помилок при використання РРО

Після отримання готівки від покупця за проданий товар (надану послугу) проводиться розрахункова операція на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням касового чеку на повну суму проведеної операції.

Екологічний податок

ДФС у  Тернопільській області

Щоб не повторити помилок у звітності з екологічного податку

Платникам слід бути пильними, адже ними зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої. Також заповнюється замість одного додатка до декларації інший додаток.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vazhnye-razyasneniya-GFS-na-16-dekabrya-2016-goda-1

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!