Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Розроблено правила автоматичної фіксації ПДР

June 24, 2016

В Україні буде створена автоматична система виявлення і фотозйомки або відеозапису подій, що містять ознаки правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, за допомогою технічних засобів, що працюють в автоматичному режимі.
Порядок роботи такої системи передбачено проектом постанови КМУ «Про функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», який розміщений для обговорення на сайті Управління безпеки дорожнього руху.
Даним документом, зокрема, збираються затвердити два документи:
1) Порядок функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі;
2) Порядок звернення особи, яка допустила порушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, в уповноважений підрозділ Національної поліції.
Інформування учасників дорожнього руху про місця встановлення стаціонарних технічних засобів здійснюється шляхом розміщення відповідних відомостей на офіційному сайті Національної поліції, в ЗМІ, а також шляхом встановлення відповідних дорожніх знаків.
В автоматичному режимі можуть фіксуватися такі порушення ПДР:
- перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів;
- проїзд на заборонний сигнал світлофора;
- порушення правил зупинки і стоянки;
- порушення правил руху та зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів;
- порушення встановленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху;
- порушення правил руху через залізничний переїзд.
- порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
Зауважимо, відповідно до положень Кодексу про адміністративні правопорушення власник транспортного засобу або особа, яка ввозила транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, якщо протягом 14 днів з моменту отримання постанови про накладення адмінстягнення за відповідне правопорушення особа, фактично керував ТЗ на момент його вчинення, звернеться в поліцію. Порядок такого звернення також пропонується затвердити вже згаданим проектом постанови КМУ.
Звернутися з цього приводу в поліцію можна як особисто в письмовому вигляді, так і в електронному. Звернення подається будь-яким фізичною особою, фактично керував транспортним засобом на момент скоєння правопорушення, за умови його ідентифікації і незалежно від місця реєстрації. Типова форма звернення затверджується МВС та розміщується на офіційному сайті Національної поліції.
Заявнику може бути відмовлено в розгляді звернення, якщо воно подано особою, яку неможливо ідентифікувати або яке вказало в зверненні неповну або недостовірну інформацію.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Razrabotany-pravila-avtomaticheskoj-fiksacii-PDD

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!