Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Розроблено низку законопроектів щодо розвитку спиртової промисловості

March 24, 2016

В спиртовій промисловості існує ряд проблем, пов’язаних із функціонуванням підприємств.  В першу чергу, це стосується ДП «Укрспирт» - найбільшого підприємства цієї галузі, яке налічує  41 площадку з виробництва спирту етилового та  біоетанолу. Водночас, Міністерство не має права втручатися в операційну діяльність підприємства.
Говорячи про загальний стан спиртової галузі слід звернути увагу на те, що проблеми стосуються також обмеженості попиту на спирт етиловий на внутрішньому ринку. Відповідна ситуація склалася через відсутність державної підтримки розвитку ринку біоетанолу, низьку конкурентоспроможності українського спирту на ринках країн ЄС та наявність «тіньового» ринку етилового спирту.
Подолання цих проблем дасть змогу додатково завантажити виробничі потужності підприємств галузі та підвищити їх приватизаційну привабливість.
Міністерством вживаються заходи для покращення існуючої ситуації. Зокрема:
- розроблено та надіслано на розгляд Уряду законопроект «Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування та регулювання виробництва і використання спирту)», Ним пропонується встановити нульову ставку на спирт етиловий для виробництва оцту та продукції, яка не використовується для харчових потреб. Потенціал такого ринку оцінюється обсягом щонайменше 5 млн декалітрів спирту.
- підготовлено та надано на опрацювання Державній фіскальній службі проект Технічного завдання на розроблення і впровадження Автоматизованої системи електронного обліку спирту. Впровадження системи забезпечить автоматичний контроль обліку спирту етилового на усіх стадіях виробництва, відвантаження і транспортування сучасними електронними приладами, унеможливить несанкціоноване втручання у виробничі процеси та вплив людського фактору на результати вимірювань і контролю, передачу інформації до контролюючих органів в режимі «online».
Крім того, направлено інформаційні листи до торгових представництв України в країнах ЄС, СНД, Близького сходу, Африки, Південно-Східної Азії, та розробили програму участі підприємств у виставках та цільових конференціях для розвитку їх експортного потенціалу.
Постійно проводяться консультації з європейськими експертами. Це дозволить підготувати відповідну законодавчу новацію для розвитку ринку біоетанолу. Адже за умови 3-х відсоткового обов’язкового вмісту біоетанолу в моторних паливах потенціал внутрішнього ринку біоетанолу оцінюється щонайменше обсягом 10 – 15 млн декалітрів.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Razrabotan-ryad-zakonoproektov-po-razvitiyu-spirtovoj-promyshlennosti.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!