Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Розбіжності даних податкової декларації та ЄРПН є підставою для проведення перевірки

October 9, 2017

Розбіжності даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН) є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
Види перевірок, які мають право проводити контролюючі органи, визначені п. 75.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Зокрема, це – камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно з пп. 75.1.1 ПК камеральною вважається перевірка, яку проводять у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування ПДВ (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, даних ЄРПН та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Порядок проведення документальних позапланових перевірок визначено ст. 78 ПК.
Відповідно до п. 78.1 ПК документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, зокрема, такої підстави:
• виявлено недостовірність даних, що міститься в податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, у якому зазначено виявлену недостовірність даних, та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів із дня, що настає за днем отримання запиту.
При виявленні розбіжностей даних податкової декларації з ПДВ та даних ЄРПН платники податків несуть відповідальність, передбачену ПК.

ДФС у Тернопільській області.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!