Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Витрати на лікування чорнобильцям відшкодовуватимуть за новим порядком

September 13, 2017

Затверджено новий Порядок відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування в закладах охорони здоров'я на території України, придбання ліків, відсутніх у таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою.
Установлено, що сума відшкодування чорнобильцям витрат на лікування не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установленого на 1 січня року, у якому прийнято рішення про відшкодування витрат на лікування (у 2017 році – 49 880 грн.).
Рішення про відшкодування приймає робоча група, створена Фондом соцзахисту інвалідів за участю представників громадських об'єднань.
Потерпілий громадянин особисто або через законного представника чи уповноважену особу, батьки (законний представник або уповноважена особа) дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, подають громадським об'єднанням або їх місцевим (обласним) осередкам заяву, до якої додаються:
– копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
– копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта;
– копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– консультаційний висновок фахівця;
– документи, що підтверджують оплату витрат, пов'язаних із лікуванням в установах охорони здоров'я на території України, придбанням ліків, відсутніх у таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою;
– рецепти лікарів (або їх копії) на придбання ліків;
– виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
– оригінали розрахункових документів, що підтверджують відповідні витрати за рахунок хворого.
Постраждалі мають право звертатися із заявами для отримання відшкодування витрат на лікування протягом року після закінчення стаціонарного лікування.

Наказ Мінсоцполітики від 26.07.17 р. № 1211 набув чинності з 12.09.17 р. («Офіційний вісник України» від 12.09.17 р. № 71).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!