Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Розрахунок коригування до зведеної ПН за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ПКУ: як скласти?

August 9, 2016

До кожної зведеної податкової накладної, складеної згідно з п. 199.1 ст. 199 ПКУ, за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 ПКУ, складається окремий розрахунок коригування, який підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У заголовній частині розрахунків коригування до податкових накладних, складених відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ, у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» робиться помітка «Х» та зазначається тип причини: 

  • 08 – якщо розрахунок коригування складається до зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ на суму нарахованих податкових зобов’язань по товарах/послугах, необоротних активах, які одночасно використовувалися в оподатковуваних операціях і в операціях, які не є об’єктом оподаткування; 
  • 09 – якщо розрахунок коригування складається до зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ на суму нарахованих податкових зобов’язань по товарах/послугах, необоротних активах, які одночасно використовувалися в оподатковуваних і в звільнених від оподаткування операціях. 

У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ, до якої складається такий розрахунок коригування. 
У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» вказується умовний індивідуальний податковий номер «600000000000», а в інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані (п. 11 Порядку № 1307). 
У розділі Б табличної частини розрахунку коригування у графі 1 зазначається № з/п рядка податкової накладної, що коригується.
У графі 2 «Причина коригування» вказується: «Коригування за підсумками року податкових зобов’язань, нарахованих згідно з п. 199.1 ст. 199 ПКУ». 
У рядку I «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту», у т.ч. у рядках II та/або III залежно від ставки податку (20 або 7 відсотків) вказується сума податку, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначається знак ”–”) суму податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до 
п. 199.1 ст. 199 ПКУ
Інші графи та рядки табличної частини не заповнюються та залишаються пустими. Нулі та прочерки в них не проставляються.
Таку відповідь розміщено фіскалами у ЗІР, категорія 101.19.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Raschet-korrektirovki-k-svodnoj-NN-po-rezultatam-pererascheta-predusmotrennogo-p-1995-NKU-kak-sostavit

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!