Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Проведення остаточного розрахунку при звільненні, - роз`яснює Держпраці

July 18, 2016

1. Відповідно до ч.1 ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення.

2. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівнику при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

3. Частиною 1 ст.117 КЗпП України передбачено, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

4. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

5. Незгода працівника з прийнятим відносно нього роботодавцем рішення, є індивідуальним трудовим спором, який відповідно до ст. 232 КЗпП України вирішується у судовому порядку. Судовий збір при звернення до суду за вирішенням трудового спору не стягується.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Provedenie-okonchatelnogo-rascheta-pri-uvolnenii---razyasnyaet-Gostruda

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!