Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Прожитковий мінімум за новою методикою

November 17, 2016

На сайті Мінсоцполітики оприлюднено проект наказу Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіну та Держстату "Про затвердження Методики визначення прожиткового мінімуму".
Ця Методика встановлює єдиний порядок розрахунку прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць на одну особу та для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення в Україні.
Прожитковий мінімум на одну особу та для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення, складається з вартісних величин:
- набору продуктів харчування, достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров’я (далі - набір продуктів харчування);
- мінімального набору непродовольчих товарів, необхідного для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості (далі - набір непродовольчих товарів);
- мінімального набору послуг, необхідного для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості (далі - набір послуг).
Уточнено, що до основних соціальних і демографічних груп населення відносяться:
- діти віком до 6 років (0 – 5 років);
- діти віком від 6 до 18 років (6 – 17 років);
- працездатні особи (18 - 59 років);
- особи, які втратили працездатність (60 років і старше).
Прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення розраховується, виходячи з набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів та набору послуг, схвалених експертною комісією з проведення науково-громадської експертизи цих наборів на принципах соціального партнерства та затверджених постановою КМУ.
Для розрахунку вартісних величин набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів та набору послуг використовуються середні споживчі ціни (тарифи) (далі - ціни) в країні (регіоні). Ціни (крім тарифів на комунальні послуги, електроенергію, послуги зв’язку) розраховуються Держстатом України і відповідна інформація щомісячно надається Мінсоцполітики.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Prozhitochnyj-minimum-po-novoj-metodike.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!