Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Продано трактор: які наслідки з ПДВ?

May 15, 2015

Сільгосппідприємство-спецрежимник продає трактор, який був у нього в експлуатації більше п’яти років. У періоді придбання трактора суму ПДВ з його вартості було включено до податкового кредиту спецрежимної декларації з ПДВ. Якими будуть ПДВ-наслідки такої операції?
У разі продажу трактора податкове зобов’язання з ПДВ нараховується за правилом першої події:
·          або на дату отримання передоплати від покупця,
·          або на дату передачі йому права власності на трактор.
Базою оподаткування операцій з постачання товарів (послуг) є їх договірна вартість (у разі здійснення контрольованих операцій – звичайна ціна, визначена відповідно до ст. 39 ПК). При цьому слід звернути увагу, що з 1 січня 2015 року база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни).
Отже, базою обкладення ПДВ операції з продажу трактора є:
·          його договірна вартість, якщо вона не нижча від балансової (залишкової) вартості цього трактора, що склалася станом на 1-ше число місяця, у якому відбувається такий продаж;
·          балансова вартість, якщо договірна вартість нижча за балансову.
Оскільки трактор не є сільгосппродукцією, його продаж слід відображати в рядку 1.1 загальної декларації з ПДВ. Крім того, до цієї декларації сільгосппідприємство може перенести частину податкового кредиту, який у періоді придбання трактора був відображений у спецрежимній декларації.
Так, у разі зміни напряму використання товарів/робіт, основних фондів платник податку проводить коригування податкового кредиту виходячи з вартості придбання товарів/послуг, балансової (залишкової) вартості основних фондів, що склалася на початок звітного періоду, протягом якого змінено напрям використання. Тобто сільгосппідприємство може перенести податковий кредит із спецрежимної декларації до загальної виходячи із залишкової вартості трактора.
Для перенесення податкового кредиту в загальну декларацію складається бухгалтерська довідка, у якій розраховується сума ПДВ, що підлягатиме перенесенню. У довідці слід указати дату і номер податкової накладної, на підставі якої було відображено податковий кредит у спецрежимній декларації під час придбання трактора.
У спецрежимній декларації обчислена сума ПДВ, що підлягає перенесенню, наводиться в рядку 16.2 зі знаком «–», а в цьому самому рядку загальної декларації – зі знаком «+».

Більш докладну консультацію див. у журналі „БАЛАНС-АГРО” від 18.05.15 р. № 19.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!