Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Продаж дачного будинку та земділянки за окремими договорами: що з ПДФО?

4 жовтня 2017 р.

Продаж дачного будинку та земельної ділянки, на якій він розташований, за окремими договорами, обкладається податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 %.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Водночас дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного із зазначених об’єктів нерухомості або від продажу не зазначеного об’єкта нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.
Отже, оподаткування доходу, отриманого від продажу вищезазначеного нерухомого майна, залежить від кількості цивільно-правових договорів.
Тобто при продажу житлового (садового) будинку та земельної ділянки, на якій розташований такий будинок, окремими цивільно-правовими договорами слід розглядати як продаж більш як одного з об’єктів протягом звітного податкового року з відповідним оподаткуванням за ставкою 5 %.
Зазначена норма передбачена п. 172.1 та 172.2 Податкового кодексу.

ДФС у Запорізькій області.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!