Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Проблемні банки України і список претендентів на ліквідацію

August 17, 2016

За липень місяць і початок серпня з’явилося ще чотири банки, які будуть ліквідовані, раніше в ці банки було введено тимчасову адміністрацію. За цей же період в ще один банк введена тимчасова адміністрація як проміжний етап перед ліквідацією. Інших варіантів у цих банків немає і, швидше за все, не було.
У стадію ліквідації перейшли банки: Классикбанк, СмартБанк, Фідобанк, Банк Михайлівський. Тимчасова адміністрація введена в Державний земельний банк (Держзембанк).
Нагадаємо, що Держзембанк був створений ще в 2012 році. Основні функції, які повинен був виконувати банк – це кредитування підприємств агро-промислового комплексу та інші державні програми (операції з земельними ділянками і майновими правами на них). Але враховуючи, що для функціонування цього банку повинні були прийняти ряд змін в законодавство, які прийняті не були, банк не здійснював банківську діяльність. З огляду на, що банк державний, але він не здійснював банківську діяльність, виникає багато питань, наприклад, за чий рахунок він існував.
Тимчасова адміністрація введена в Держзембанк на один місяць з 27 липня і до 26 серпня.
Дивна ситуація виникла з банками Фінансова ініціатива, Юнісон і Родовід. Встановлений період дії тимчасової адміністрації в цих банках закінчився, після чого по кожному з них було прийнято рішення про продовження дій повноважень тимчасового адміністратора. Терміни при цьому не вказувалися. З того часу на сайті Фонду Гарантування вкладів (ФГВФО) більше інформації з цього питання не виникало. Іншими словами, конкретних термінів, коли ці банки будуть ліквідуватися – немає. Відповідей на питання, чому так відбувається теж немає.
У Євробанку тимчасова адміністрація продовжена до 16 серпня 2016 року.
Згадані раніше Банки будуть ліквідуватися в такі строки:
Згідно рішення Правління НБУ розпочато процедуру ліквідації ПАТ «Класік Банк» з 12.08.16 по 11.08.18 рр.
Згідно рішення Правління НБУ розпочато процедуру ліквідації ПАТ “Смартбанк” з 25.07.16 по 24.07.18 рр.
Згідно рішення Правління НБУ розпочато процедуру ліквідації ПАТ “Фідобанк” з 20.07.16 по 19.07.18 рр.
Згідно рішення Правління НБУ розпочато процедуру ліквідації ПАТ “Михайлівський” з 25.07.16 по 24.07.18 рр.
До уваги! Саме дата введення Тимчасової адміністрації актуальна для вкладників, які мають депозити у валюті, так як саме на цю дату будуть брати курс НБУ для компенсації валютних вкладів.

Докладніше дивись за посиланням: http://news.finance.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Problemnye-banki-Ukrainy-i-spisok-pretendentov-na-likvidaciyu

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!