Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Придбання та постачання товарів - за межами митної території України: що з ПДВ?

8 серпня 2016 р.

Відповідно до п.185.1 ст.185 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі - Кодекс)  об’єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 Кодексу; ввезення товарів на митну територію України; вивезення товарів за межі митної території України.
З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.
Місцем постачання товарів є фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання (п.186.1 ст.186 Кодексу).
Згідно з п.1 ст.74 гл.13 Митним кодексом України (далі – МКУ) імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Експорт (остаточне вивезення) - це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов’язань щодо їх зворотного ввезення (п.1 ст. 82. гл.15 МКУ).
Таким чином, враховуючи те, що операції з придбання і постачання товарів здійснюються за межами митної території України, а саме товари фактично не ввозяться на митну територію України та не вивозяться, то за даними операціями не виникає об’єкта оподаткування ПДВ.

 ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Priobretenie-i-postavka-tovarov---za-predelami-territorii-Ukrainy-chto-s-NDS

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!