Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Ухвалено рішення про формування Спостережної ради з питань процедури фінансової реструктуризації

September 22, 2016

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності ухвалив рішення про формування Спостережної ради з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації
Члени Комітету прийняли таке рішення на засіданні 20 вересня.
14 червня 2016 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про фінансову реструктуризацію» (№1414-VIII), метою якого є сприяння відновленню господарської діяльності боржників, які перебувають у критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх грошових зобов’язань та/або їх господарської діяльності; підтримки стабільності фінансової системи; забезпечення доступу боржників до фінансування для відновлення їх господарської діяльності. Закон був підписаний Президентом 15.07.2016, після закриття сесії Верховної Ради.
Закон про фінансову реструктуризацію став одним із найскладніших документів, над яким працював наш фінансовий комітет – десятки засідань робочої групи, сотні поправок. Держава дійсно повинна допомогти банкам та ще живим підприємствам знайти позасудові шляхи реструктуризації кредитів. Аби підприємства не банкрутувати, а надалі працювали, зберігали робочі місця, платили податки до держбюджету. А банки щоб зменшували рівень проблемних кредитів. Це один з важливих напрямків роботи з подолання економічної кризи в Україні. Але тепер на виконання закону потрібно невідкладно сформувати органи, які за законом повинні допомогти провести процес реструктуризації  проблемних кредитів юридичних осіб.
До 19 жовтня, коли вступить в дію зазначений Закон, Спостережна рада має бути сформована у повному складі - з дев’яти осіб. До її складу увійдуть по одному представнику від Національного банку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції, та п’ятьох представників від об’єднань учасників фінансових ринків, об’єднань представників бізнесу, експертів фінансового ринку. Кандидатури членів Ради проходять обговорення на відкритому засіданні комітету Верховної Ради, до предметів відання якого належать питання регулювання ринків фінансових послуг. Комітет, приймаючи рішення, делегує таких представників до Спостережної ради.
Зважаючи на важливу роль, яку буде відігравати Спостережна рада у процедурі фінансової реструктуризації, Сергій Рибалка наголосив на необхідності провести конкурсний відбір кандидатів до цього органу, як це відбувалося при формуванні складу Ради НБУ, що дасть змогу забезпечити прозорість та ефективність процесу делегування Комітетом відповідних представників.
Комітет на своєму засіданні затвердив умови конкурсного відбору кандидатів до Спостережної Ради на виконання вимог Закону «Про фінансову реструктуризацію», а також визначив граничний термін подання кандидатур відповідно до затверджених умов до 14.00 середи, 28 вересня 2016 року для попереднього надання інформації членам Комітету.
Зазначені умови конкурсного відбору кандидатів до Спостережної ради будуть оприлюднені найближчим часом на сайті профільного Комітету.
Комітет також вирішив звернутися до Національного банку щодо інформації про бездоганність ділової репутації кандидатів та відсутності ознак, які можуть кваліфікувати особу, як таку, що не має бездоганної ділової репутації.
Пі час засідання було ухвалено рішення про проведення конкурсного відбору до Спостережної ради на відкритому засіданні Комітету 5 жовтня 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Prinyato-reshenie-o-formirovanii-Nablyudatelnogo-soveta-po-voprosam-procedury-finansovoj-restrukturizacii

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!