Прийнято постанову щодо монетизації частини зекономлених субсидій
Урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кВт електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 м3 газу.
До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг із газо- та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.
Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву до місцевого управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.
Відкриття рахунка в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подання заяви рахунок у банку повинен бути вже відкритим.
Згідно із пп. 165.1.1 Податкового кодексу субсидія, незалежно від вигляду, у якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином не впливає на процес декларування, а отримана від держави сума не повинна зазначатися в Декларації про доходи громадян.
Постанова КМУ від 26.04.17 р. № 300 набуде чинності з дня опублікування.