Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Прикриватися дітьми від іпотечного договору більше не вийде

March 29, 2016

Верховний Суд України дійшов висновку, що передбачене ст. 177 Сімейного кодексу України (СК), ст. 17 Закону України «Про охорону дитинства» та ст. 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» положення про необхідність отримання попереднього дозволу органу опіки та піклування на укладення батьками договору щодо майна, право на яке має дитина, спрямоване на захист майнових прав дітей, тому підставою для визнання недійсним договору щодо майна, право на яке має дитина, за позовом його батьків є порушення майнових прав дитини в результаті укладення такого договору, а не сам по собі факт відсутності попереднього дозволу органу опіки та піклування на укладення такого договору. Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних справах ВСУ від 10 лютого 2016 року № 6-3005цс15.
Так, якщо власник майна є одночасно законним представником неповнолітньої або малолітньої особи і укладає угоди, які впливають на права дитини, то він повинен діяти сумлінно і в інтересах дитини, а інша сторона договору вправі очікувати від нього таких дій.
Верховний суд вважає, що помилкове повідомлення батьками, які є одночасно законними представниками неповнолітньої або малолітньої особи, про відсутність прав дитини на майно, передане в іпотеку, не може бути підставою для визнання іпотеки, недійсною за позовом батьків, які зловживали своїми правами законних представників дитини , а може викликати інші наслідки, передбачені законодавством, які застосовуються органами опіки та піклування.
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Prikryvatsya-detmi-ot-ipotechnogo-dogovora-bolshe-ne-poluchitsya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!