Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

При виході на пенсію будуть ураховувати декілька різновидів стажу

December 4, 2017

Згідно з новим соціальним і пенсійним законодавством, а також його нормативними актами, існує декілька різновидів стажу роботи: трудовий, страховий, спеціальний та пільговий.
Журналісти розібралися, скільки людині в Україні потрібно працювати, щоб вийти на пенсію відповідно до нової пенсійної реформи.
• страховий (пенсійний) – це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і щомісяця сплачувала внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок;
• спеціальний – це сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії;
• пільговий – це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня.
Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників, за якими період трудової діяльності може бути віднесений до пільгового стажу, затверджено постановами Кабміну. Відзначається, що згідно з новим законодавством не важливо, скільки людина фактично працювала – значення має, протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за нього до Пенсійного фонду.
Так, трудовий стаж, отриманий до січня 2004 року, прирівнюється до страхового, а після зазначеної дати для розрахунку пенсії враховується сплата страхових внесків.
Також згідно з реформою, із 1 січня 2018 роки українці зможуть піти на пенсію в 60, 63 або 65 років, залежно від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!