Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

При списанні простроченої заборгованості слід відкоригувати податковий кредит

September 26, 2016

ДФС у листі від 29.08.2016 р. № 18609/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо нарахування ПДВ при списанні просроченої кредиторської/дебіторської заборгованості.
Податківці зауважили, що право на податковий кредит щодо товарів/послуг, не оплачених протягом терміну позовної давності, так і щодо попередньо оплачених, та не поставлених в межах цього терміну, відсутнє. Оскільки відсутній факт придбання таких товарів /послуг.
Тож, якщо платник податку при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але такі товари/послуги не були оплачені протягом терміну позовної давності, а також у випадку формування податкового кредиту при попередній оплаті товарів/послуг, які в межах терміну позовної давності не були поставлені, то в податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської/дебіторської заборгованості, платнику податку необхідно відкоригувати суму податкового кредиту, сформованого при отриманні неоплачених товарів/послуг та/або при попередній оплаті непоставлених товарів/послуг. При цьому зменшення податкового кредиту у вказаному випадку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!