Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

При реалізації пального за нульовою ставкою акцизу оформлюються акцизні накладні

October 4, 2016

ДФС у листі від 22.09.2016 № 20647/6/99-99-12-03-03-15 повідомила, що суб’єкт господарювання, який здійснює реалізацію бензолу сирого кам’яновугільного  згідно з п.п. 212.1.15 ПКУ є платником акцизного податку як особа, яка реалізує пальне. Тож такий платник зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
У суб’єкта господарювання у разі реалізації ним бензолу (код УКТЗЕД  2707 10 90 00) на внутрішній ринок України з дотриманням норм п. 229.6 ПКУ за нульовою ставкою акцизного податку підприємству, включеному в перелік підприємств, які отримують або ввозять на митну територію України речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини під час виробництва в хімічній промисловості, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2013 року № 158, в межах встановлених квот, податкове зобов’язання зі сплати акцизного податку не виникатиме.
Водночас оскільки підприємство здійснює реалізацію пального, то така реалізація здійснюється з оформленням акцизних накладних відповідно до норм, встановлених  ст.ст.  231, 232 ПКУ.
За результатами звітного (податкового) місяця подається декларація акцизного податку із поданням Розшифровки оборотів, які не підлягають оподаткуванню, звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою ставкою (додаток 4 до декларації акцизного податку), за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14. У графі 11 Розшифровки зазначається сума акцизного податку, не сплачена з операцій, що оподатковуються за нульовою ставкою.
При утворенні надміру сплаченого акцизного податку кошти підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Pri-realizacii-goryuchego-po-nulevoj-stavke-akciza-oformlyayutsya-akciznye-nakladnye

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!