Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

За яких умов безоплатна передача майна звільняється від обкладення ПДВ

March 23, 2017

Відповідно до п. 185.1 ПК об'єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно зі ст. 186 ПК.
Підпунктом «в» пп. 14.1.185, пп. «в» пп. 14.1.191 ПК визначено, що постачання товарів/послуг включає в себе безоплатну передачу майна іншій особі, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі. Таким чином операція з безоплатної передачі майна з балансу платника податку на баланс іншого платника є операцією з постачання такого майна, яка є об'єктом обкладення ПДВ.
Водночас такі операції звільняються від обкладення ПДВ у разі безплатної передачі з балансу платника податку на баланс іншого платника індивідуально визначеного майна за умови дотримання вимог пп. 197.1.16 ПК.
При цьому режим звільнення від обкладення ПДВ, визначений нормами пп. 197.1.16 ПК, застосовується за умови одночасного виконання таких вимог:
• передаватися повинен об’єкт будь-якої форми власності;
• передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;
• операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ або між двома юридичними особами;
• передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;
• операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення Уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-usloviyax-osvobozhdeniya-ot-nalogooblozheniya-NDS-operacij-po-besplatnoj-peredache-imushhestva-1.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!