Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Президент підписав низку законів, спрямованих на покращення

August 7, 2013

Глава держави підписав низку законів, що стосуються запровадження нових підходів до боротьби з ухиленням від оподаткування, забезпечення діяльності роботи новоутвореного Міндоходів, покращення екологічної ситуації у країні за рахунок утилізації зношених транспортних засобів, посилення контролю за виконанням операцій та скорочення маніпуляцій на біржовому ринку.
Закон України від 04.07.13 р. № 408-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» (опублікований в «Голосі України» від 07.08.13 р. № 145 та набуде чинності з 01.09.13 р.) запроваджує в Україні побудовані на світових принципах механізми контролю за визначенням цін у ризикованих з точки зору ухилення від оподаткування операціях, зокрема, щодо операцій з юрисдикціями з низькими (менше на 5 відсоткових пунктів, ніж в Україні) ставками податку на прибуток та між пов’язаними особами.
Під дію механізму трансфертного ціноутворення підпадатимуть операції, загальна сума яких дорівнює або перевищує 50 млн. грн. на рік.
Закон дає можливість вирішити питання запобігання ухиленню від оподаткування, поставити бар’єр витоку капіталу до офшорних зон та низькоподаткових юрисдикцій, забезпечити повноцінне наповнення бюджету та сплату податків господарюючими суб’єктами саме в Україні.
Законом передбачається однорічний перехідний період, протягом якого бізнес матиме змогу адаптуватись до нових правил оподаткування: до тих підприємств, які подали звітність по контрольованим операціям, штрафні санкції не застосовуватимуться.
Законами України від 04.07.13 р. № 404-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи», № 405-VII «Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи», № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» зміни спрямовані на забезпечення функціонування єдиної загальної системи адміністрування податків і зборів, митних платежів, а також єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, яка впроваджуватиметься Міністерством доходів і зборів, що створене на базі Державної податкової служби та Державної митної служби.
Оптимізація організаційної структури контролюючих органів держави сприятиме підвищенню рівня економічності й ефективності стягнення податків та зборів, спрощенню адміністративних процедур для платників і зниженню фіскального тиску на бізнес.
Законами України від 04.07.13 р. № 421-VII «Про утилізацію транспортних засобів» (опублікований в «Голосі України» від 07.08.13 р. № 145 та набуде чинності з 08.08.13 р.), № 421-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» (опублікований в «Голосі України» від 07.08.13 р. № 145 та набуде чинності з 01.09.13 р.) закладено правову основу для створення системи поводження з транспортними засобами, знятими з експлуатації, та відходами, що утворюються у процесі їх утилізації, та, відповідно, змінено базу оподаткування екологічним податком.
Закон України від 04.07.13 р. № 401-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу та умов функціонування Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках» надає Розрахунковому центру з обслуговування договорів на фінансових ринках статус банківської установи, яка підпадатиме під контроль і нагляд Нацбанку. При цьому, виключною компетенцією Розрахункового центру залишається проведення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів, вчинених на фондовому ринку, якщо проводяться розрахунки за принципом «поставка цінних паперів проти оплати».
Зі створенням належних умов функціонування та діяльності Розрахункового центру на фондовому ринку буде запроваджено ефективний механізм здійснення угод із купівлі-продажу цінних паперів. Це сприятиме спрощенню проведення розрахунків і контролю за виконанням операцій та скороченню маніпуляцій на біржовому ринку.

За матеріалами офіційного сайту Президента України.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!