Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Презентували новий закон про рейтингування

August 31, 2017

На засіданні Комітету НКЦПФР з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку, яке відбулося 30 серпня 2017 року, був представлений законопроект «Про рейтингування», розроблений з урахуванням вимог Регламенту ЄС № 1060/2009 Європейського парламенту і Ради Європи від 16 вересня 2009 року про кредитні рейтингові агентства.
Наразі діяльність у сфері рейтингування регулюється досить слабко. Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» встановлені лише загальні рамки діяльності рейтингових агентств. Слабкими місцями у сфері регулювання діяльності рейтингових агентств є питання розкриття інформації про їх діяльність і методології оцінки, яка використовується агентствами. Зокрема, діючим законодавством не встановлено вимог до методології та рейтингових процедур, які застосовуються рейтинговими агентствами.
Розроблений проект закону системно охоплює всі питання, які стосуються регулювання та нагляду за діяльністю у сфері рейтингування. Документом визначено такі види рейтингів: кредитний рейтинг юридичної особи; кредитний рейтинг боргу, боргового зобов'язання (у тому числі фінансового інструменту); рейтинг корпоративного управління; суверенний рейтинг; рейтинг фінансової надійності (стійкості) страховика.
Рейтинги можуть бути як публічними, коли рейтинг, інформація про його присвоєння, перегляд і відкликання підлягає оприлюдненню, так і приватними, коли інформація не підлягає оприлюдненню.
Законопроект запроваджує механізм авторизації рейтингових агентств, які мають намір присвоювати публічні кредитні рейтинги. Комісія у встановленому нею порядку здійснюватиме авторизацію таких рейтингових агентств, у тому числі іноземних, та видаватиме Свідоцтва про включення до Реєстру рейтингових агентств. Комісією будуть установлені особливості авторизації іноземних рейтингових агентств, а також процедура підтвердження кредитного рейтингу, присвоєного міжнародним (іноземним) рейтинговим агентством.
Авторизовані рейтингові агентства повинні будуть відповідати певним вимогам, серед яких:
– створення виконавчого органу та наглядової ради рейтингового агентства;
– запровадження адекватної політики та правил;
– наявність належних адміністративних та облікових процедур, механізмів внутрішнього контролю, дієвих процедур оцінки ризику, порядку контролю та захисту систем обробки інформації;
– наявність постійно діючого комплаєнс підрозділу або окремої посадової особи (комплаєнс офіцера);
– механізм поступової ротації рейтингових аналітиків та осіб, що підтверджують рейтинги;
– дотримання правил оприлюднення кредитних рейтингів і прогнозів рейтингів;
– розкриття регулярної інформації про діяльність авторизованого рейтингового агентства тощо.
Крім того, з метою вдосконалення процесу нагляду на ринку рейтингування законопроектом передбачена можливість здійснення НКЦПФР оцінювання професійної діяльності на ринку рейтингування та суб’єктів, які провадять таку діяльність. До пріоритетних напрямків оцінювання віднесені: стан корпоративного управління, відповідність здійснення рейтингової діяльності вимогам законодавства, забезпечення дотримання учасниками ринку рейтингування прав клієнтів тощо.
Пропонується також уведення гнучкої системи фінансових санкцій до авторизованих рейтингових агентств, періодичних штрафних санкцій, а також установлення переліку коефіцієнтів, пов'язаних з обтяжливими чи пом'якшувальними обставинами для застосування таких санкцій.
Законопроект запроваджує обов’язкові платежі на ринку рейтингування. Вони будуть сплачуватися до спецфонду держбюджету у вигляді адміністративних платежів за внесення до Реєстру рейтингових агентств і платежів нагляду за авторизованими рейтинговими агентствами.
Нагадаємо, гармонізація законодавчого поля України з правом Європейського Союзу відбувається на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і створення необхідних передумов для переходу до наступних стадій інтеграції, зокрема членства України в Євросоюзі.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Prezentovali-novyj-zakon-o-rejtingovaniya

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!