Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Підприємець працевлаштував інваліда: як розрахувати ЄСВ із зарплати?

May 24, 2016

Як розраховується розмір єдиного внеску на заробітну плату працівника-інваліда, який працює у фізичної особи-підприємця за умови отримання ним заробітної плати у розмірі, меншому за мінімальну (працює неповний день)?

Єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22 % до визначеної статтею 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування бази нарахування єдиного внеску.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону про ЄСВ ставку єдиного внеску у розмірі 8,41 % для працюючих інвалідів встановлено тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.
Зазначена пільга не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих працівників-інвалідів. Тобто фізичні особи-підприємці нараховують єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі 22 %.
Таким чином, для найманого працівника-інваліда, який працює у фізичної особи-підприємця, де загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску 22 %.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Predprinimatel-trudoustroil-invalida-kak-rasschitat-ESV-s-zarplaty.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!