Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Підприємець-фізособа сплачує податок на нерухомість як фізособа

August 8, 2016

Статтею 226 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, тому такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
 Пунктом 1 ст. 320 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами і доповненнями (далі – ЦКУ) визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 ЦКУ).
Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс (категорія 106.01).

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Predprinimatel-fizlico-uplachivaet-nalog-na-nedvizhimost-kak-fizlico

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!