Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Надання трудової книжки при призначенні пенсії

December 19, 2013

Стаж роботи для призначення пенсії визначається за даними трудової книжки лише за періоди роботи до 01.01.04 р. Після цієї дати стаж рахується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (зараховуються періоди, за які сплачено внески до Пенсійного фонду).
Якщо трудова книжка втрачена чи до неї не внесені дані про певні періоди роботи, стаж до 01.01.04 р. можливо підтвердити довідками підприємств про період роботи, виданими на підставі первинних документів (наказів про прийом та звільнення, відомостей на виплату заробітної плати тощо).
Якщо підприємство ліквідоване та документи не збережені, є можливість підтвердити стаж показаннями свідків, які працювали та мають документи про свою роботу в той же час на тому ж самому підприємстві або в одній системі.
Але слід зазначити, що, крім підтвердження стажу роботи, трудова книжка - це один із документів, який свідчить про те, працює особа чи ні. Ці дані необхідні при встановленні до пенсій надбавок на непрацездатних утриманців (дітей до 18 років), індексації пенсій та при визначенні права на перерахунок пенсії в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (працюючі пенсіонери права на це не мають).

За матеріалами Пенсійного фонду України.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!