Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Запропоновано альтернативний механізм виконання судових рішень

August 23, 2016

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 5026 «Про внесення змін до деяких законів України щодо способу виконання судових рішень».
Проект передбачає введення альтернативного механізму виконання рішень судів, відповідальність за невиконання яких несе держава, і які неможливо своєчасно виконати в зв’язку з відсутністю достатніх коштів у державному бюджеті на зазначені цілі.
Передбачається, що зазначений механізм буде застосовуватися тільки щодо рішень національних судів, в тому числі і тих, які підлягають виконанню в рамках рішення ЄСПЛ, а також щодо рішень ЄСПЛ у разі, якщо це визначено самим рішенням.
Реалізація запропонованого механізму дозволить запобігти надмірним збиткам держбюджету і відтермінувати виконання таких зобов’язань у часі, а також дозволить уникнути винесення ЄСПЛ рішень на користь заявників і виплати значних сум компенсації.
Для впровадження такого механізму законопроектом пропонується в Прикінцевих положеннях Закону «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» вказати, що Законом про Державний бюджет на відповідний рік можуть бути передбачені інші механізми і способи виконання рішень в частині здійснення виплат, що застосовуються тільки з згоди стягувача. Зазначені механізми і способи виконання рішень не повинні застосовуватися до виплат, визначених абзацом восьмим частини першої статті 1 цього Закону, за винятком випадків, коли це визначено в рішенні.
Також пропонується внести зміни до Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», встановивши, що Законом про Державний бюджет на відповідний рік можуть бути передбачені інші механізми і способи виконання рішень, визначених частиною першою статті 2 цього Закону, а також погашення заборгованості за виконавчими документами та судовими рішеннями, передбаченими пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону. Зазначені механізми і способи виконання рішень можуть бути застосовані тільки за згодою стягувача.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Predlozhen-alternativnyj-mexanizm-ispolneniya-sudebnyx-reshenij

 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!