Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Пропонується підвищити розмір внеску на випадок безробіття у 2015 році

December 4, 2014

2 грудня 2014 року відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Було прийнято рішення про подовження дії мінімального розміру допомоги по безробіттю (80 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2015 рік).

Протягом наступного року ситуація на ринку праці вбачається складною та потребуватиме проведення оперативних заходів забезпечення соціального захисту населення від безробіття. При розрахунках видатків Фонду у бюджеті на 2015 рік були враховані всі передбачені чинним законодавством матеріальні виплати та соціальні послуги для застрахованих осіб без виключення. Найбільша питома вага в загальній сумі видатків у статті «Допомога по безробіттю» (73,9 %). Питома вага статті видатків «Утримання та забезпечення діяльності державної служби зайнятості, Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості, управління Фондом» становить 13,7 %. Всі інші статті видатків разом узяті мають питому вагу 12,4 % - а це всі соціальні послуги,  створення умов прийому тощо.

З урахуванням прогнозних доходів та видатків Фонду розрахунковий дефіцит Фонду у 2015 році може скласти 3 199 955 тис. грн. Тому з метою забезпечення фінансової стабільності  та покриття зазначеного дефіциту бюджету Фонду було прийнято рішення правління звернутись до Мінсоцполітики з проханням розробити та внести до Уряду законопроект стосовно підвищення розміру частини єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у 2015 році.

За матеріалами офіційного сайту Всеукраїнської асоціації кадровиків.

Остаточний розрахунок з працівником у формі № 1ДФ

Результати проведеного остаточного розрахунку з працівником, який припиняє трудові відносини, податковий агент відображає у звіті форми № 1ДФ. У разі повернення працівником суми надміру виплаченого доходу, податковий агент відображає таке повернення з від`ємним значенням у складі звіту за формою № 1ДФ за будь-який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення коштів.

За матеріалами офіційного порталу ДФС в м.Києві.

Штрафи за порушення правил сплати податків: нова листівка ДФС

У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених ПК, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Вищезазначені дії вчинені особою повторно тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 НМДГ.

Після закінчення встановлених ПК строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у сплаті.

Неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 НМДГ.

Листівка ДФС "Яка відповідальність передбачена за порушення правил сплати (перерахування) податків?".

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!