Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Уряд планує визначити організаційні та правові засади установи бізнес-омбудсмена

June 1, 2016

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4591 «Про Установу бізнес-омбудсмена».
Законопроект визначає організаційні і правові засади створення та діяльності Установи бізнес-омбудсмена, завдання, права та функції.
Установа є недержавною некомерційною організацією, яка сприяє захисту суб'єктів підприємництва при реалізації ними конституційного права на здійснення підприємницької діяльності, а також захисту від корупції та інших форм недобросовісної поведінки в сфері господарювання.
До складу Установи входять:
- бізнес-омбудсмен;
- два заступника бізнес-омбудсмена;
- секретаріат.
Згідно з проектом, бізнес-омбудсменом (або його заступником) може бути громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка має бездоганну ділову репутацію, високі моральні якості, вищу економічну або юридичну освіту, глибокі знання господарських, громадських і владних проблем в Україні і відповідає критеріям, визначеним наглядовою радою Установи. Крім того, визначено обмеження, що застосовуються до посад бізнес-омбудсмена і його заступників.
Також бізнес-омбудсмен і його заступники, будуть користуватися правом недоторканності на весь час своїх повноважень. Тобто, не зможуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності або піддані заходам адміністративного стягнення, затримані, заарештовані або піддані будь-якій формі обшуку або огляду без згоди Верховної Ради, яке надається після розгляду відповідного подання Генпрокурора.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Pravitelstvo-planiruet-opredelit-organizacionnye-i-pravovye-osnovy-uchrezhdeniya-biznes-ombudsmena.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!