Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Правила електронних торгів арештованим майном змінюються

March 12, 2016

У більшості країн арештоване майно продають на електронних аукціонах. В Україні теж долучилися до цієї практики, і тепер кожен охочий може зайти на сайт https://setam.net.ua/, щоб купити вподобаний товар.
Ця система вже працює в Україні приблизно 2 роки. Спочатку це був пілотний проект, який працював лише в кількох областях нашої країни, потім ми побачили позитивні зрушення через цю новацію, і він поширився на всю Україну. Завдяки запровадженню електронних торгів вдалося прибрати корупційні ризики, на торги почали виставляти зокрема ті товари, яких раніше не було. Наприклад, металобрухт. Як переконує досвід, навіть такі некомплектні товари знаходять покупця.
Нині державне підприємство «СЕТАМ» за два місяці роботи отримало прибуток приблизно мільйон гривень. Варто нагадати, що підприємство було визначено адміністратором системи електронних торгів арештованим майном із жовтня минулого року. Раніше ці функції виконувало ДП «Інформаційний центр».
Нетривалий час роботи цього підприємства утворено розгалужену систему з 22 регіональних філій у всій країні. Для його діяльності було орендовано складські приміщення та майданчики для зберігання автомобілів у всій країні. Так забезпечують не лише організацію торгів, а й відповідальне зберігання майна.
Найбільше досягнення те, що системою користуються приблизно 100 тисяч відвідувачів, а тривалість сеансу — більш ніж 10 хвилин.
Перше місце у торгах посідають учасники з Києва та області. Багато учасників із міст-мільйонників — Дніпропетровська, Львова, Харкова, Одеси та Запоріжжя. Найбільший обсяг торгів відбувається у галузях нерухомості, транспорту, будівництва та електроніки.
За два місяці роботи підприємства продано арештованого майна приблизно на 180 мільйонів гривень. Це істотний показник, який щомісяця збільшується.
Напередодні 2016-го було затверджено новий порядок реалізації арештованого майна, який набув чинності 18 січня цього року. Він передбачає деякі технічні зміни в роботі системи електронних торгів. Зокрема впровадження системи електронних кабінетів державних виконавців, завдяки яким вдасться підключитися до електронного документообігу Державної виконавчої служби, щоб швидше отримувати інформацію від цієї служби щодо лотів, які виставлятимуть на продаж.
Для пришвидшення обороту товарів вирішено встановити періодичність торгів. Якщо раніше торги відбувалися через 30 днів після виставлення лотів на портал, тепер, якщо лот коштує до 5 тисяч гривень, торги відбуваються через 10 днів, від 5 тисяч до 1 мільйона гривень — через 20 днів. Якщо стартова ціна лота перевищує мільйон гривень, — через 30 днів.
Якщо раніше майном торгували один день, тепер ця процедура триватиме три дні з можливістю для нових учасників долучатися до торгів. Це дасть змогу розширити аудиторію, адже якщо користувачі бачитимуть, що їм цей лот цікавий і на нього більше немає претендентів, вони навіть третього дня зможуть придбати цей лот. Для оперативного доступу даних учасників у нас уже за кілька днів працюватиме сервіс із приймання платежів із банківських карток. Завдяки цьому ми зможемо в режимі онлайн допускати нових користувачів».
Також планують розробити власні мобільні додатки для користувачів телефонів, щоб максимально охопити аудиторію користувачів електронних торгів. Серед найближчих планів — співпраця з Міністерством фінансів щодо торгівлі майном, яке зберігається у Державному сховищі дорогоцінних металів та коштовного каміння.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Pravila-elektronnyx-torgov-arestovannym-imushhestvom-izmenyayutsya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!