Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Підвищення соціальних стандартів: на що звернути увагу

June 29, 2016

З 1 травня підвищено розмір мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. З огляду на це змінилися й інші соціальні виплати. Розглянемо, які та як саме відповідно до кожного з підвищених показників.

Мінімальна заробітна плата

Мінімальна зарплата зросла на 72 грн до 1 450 грн. Аналогічно змінився і прожитковий мінімум для працездатних осіб (він також становить 1 450 грн). Водночас збільшився мінімальний погодинний розмір оплати праці: за одну годину роботи працівник отримає не менше ніж 8,69 грн.

Нарахування ЄСВ

Разом із підвищенням мінімальної зарплати зросли мінімальний та максимальний розміри єдиного соціального внеску (далі − ЄСВ).
Так, починаючи з травня 2016 року мінімальний страховий внесок становить 319 грн (1 450 грн × 0,22). Нагадаємо, що його сплачують тоді, коли база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI; далі − Закон № 2464). Не менше за мінімальний страховий внесок мають сплатити також підприємці-єдинники та підприємці-загальники, які не отримали доходу і вирішили сплатити ЄСВ (п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).
Максимальна величина бази нарахування ЄСВ становить 36 250 грн (25 розмірів мінімальної зарплати). Тобто ЄСВ можна нараховувати на дохід, що не перевищує зазначеної суми.
Зверніть увагу, що під час обчислення лікарняних і декретних до розрахунку потрапить місячний заробіток працівника лише в межах максимальної величини.

Компенсація ЄСВ

До уваги роботодавців, які розраховують на компенсацію ЄСВ: необхідною умовою для такої компенсації є виплата працівникам, влаштованим на новостворені робочі місця, заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні зарплати (ч. 3 ст. 24 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI). Отже, якщо роботодавець починаючи з травня 2016 року платитиме зазначеним працівникам заробітну плату в сумі, меншій за 4 350 грн, він втратить право на компенсацію ЄСВ.
Зростуть і штрафи за порушення законодавства про зайнятість населення, оскільки всі вони залежать від розміру мінімальної зарплати.

Допомога по тимчасовій непрацездатності

Приємна звістка для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають менше ніж шість місяців страхового стажу. Адже для них допомогу по тимчасовій непрацездатності будуть розраховувати з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць вона не повинна перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку (п. 1 ч. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV; далі − Закон № 1105).
Тож максимальна сума допомоги по тимчасовій непрацездатності у розрахунку на місяць становить 1 450 грн. Відповідно, максимальний розмір середньоденної заробітної плати дорівнюватиме 47,63 грн.

Допомога по вагітності та пологах

Обмежено і розмір допомоги по вагітності та пологах для осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають менше ніж шість місяців страхового стажу. Для них суму допомоги обчислюють з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не більше за двократний розмір мінімальної заробітної плати і не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку (п. 2 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).
Отже, мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах для такої категорії осіб у розрахунку на місяць становить 1 450 грн, а максимальний – 2 900 грн. Відповідно, мінімальний розмір середньоденної заробітної плати для обчислення допомоги дорівнює 47,63 грн, а максимальний − 95,27 грн.

Страхові платежі

Якщо роботодавець-резидент власним коштом сплачує страхові внески за свого працівника згідно з договором довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення, то починаючи з 01.05.2016 р. він має право не оподатковувати податком на доходи фізичних осіб дохід працівника у вигляді таких внесків у сумі, що не перевищує 7 250 грн на місяць (п’ять розмірів мінімальної заробітної плати).

Докладніше дивись за посиланням: http://devisu.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Povyshenie-socialnyx-standartov-na-chto-obratit-vnimanie

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!