Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Постачання консультаційних послуг нерезиденту

September 30, 2016

Пунктом 185.1 ст. 185 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі - Кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.
Місцем постачання консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних, а також послуг із розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем, згідно з пп. «в» п. 186.3 зазначеної статті Кодексу вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, або у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання.
Тобто якщо отримувачем послуг, зазначених у пп. «в» п. 186.3 ст. 186 Кодексу, є нерезидент України, який не має постійного представництва в Україні, місце постачання таких послуг знаходиться поза межами митної території України, відповідно операція з постачання таких послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Вимоги щодо реєстрації осіб як платників ПДВ встановлено ст. 181 Кодексу, відповідно до п. 181.1 якої у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.
До оподатковуваних операцій із постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Таким чином, якщо підприємство здійснює лише операції з надання консультаційних послуг безпосередньо нерезиденту, які згідно з нормами Кодексу не є об’єктом оподаткування ПДВ, підстави для обов’язкової реєстрації платником ПДВ у такого підприємства відсутні.
При цьому слід зазначити, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані зазначеним Кодексом.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Postavka-konsultacionnyx-uslug-nerezidentu

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!