Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ВБК формує та доводить до відома органів влади та законодавців точку зору платників податків – представників агробізнесу!

December 8, 2016

Всеукраїнський бухгалтерський клуб зібрав 25.11.16 р. в Рівному представників агробізнесу, експертів, місцевих органів виконавчої влади для обговорення важливих проблем у сфері оподаткування підприємств аграрної галузі.
Фахівці ГУ ДФС в області розкрили особливості оподаткування ПДВ, порядок обліку, складання фінансової та податкової звітності сільськогосподарських підприємств, актуальні питання щодо плати за землю та спрощеної системи оподаткування для представників аграрного сектора економіки у 2016 році та на що чекати у 2017 році.
Окрім спеціальних бухгалтерських і податкових тем під час семінару увагу було приділено також і юридичним питанням, адже податковий облік окремих операцій тісно пов’язаний із документальним оформленням майнових та договірних відносин.
Аграрії вважають, що запровадження нових змін до Податкового кодексу неприйнятне для сільськогосподарських підприємств, адже це призведе до втрати обігових коштів, зниження конкурентоспроможності аграрного бізнесу, підвищення собівартості сільськогосподарської продукції. Збільшення ставок єдиного податку та індексація бази оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників у 2016 році уже призвела до негативних наслідків у сільському господарстві.
Представники агробізнесу також наголошували, що без упровадження чітко регламентованих компенсаторів бюджетної підтримки розвитку сільськогосподарських підприємств скасування спеціального режиму ПДВ або обмеження його застосування є передчасним. Спеціальний режим оподаткування ПДВ мав важливе значення у спрощенні податкових відносин у галузі сільського господарства і був єдиним видом державної підтримки, що здійснювалася в автоматичному режимі без втручання держави, що виключало корупційну складову.
Крім того, безпосереднє спілкування з учасниками таких зустрічей дозволяє дізнаватися про невирішені й нові проблеми у сфері оподаткування, визначати існуючі неузгодженості в законодавстві, які перешкоджають успішному веденню та розвитку бізнесу.
Ми бачимо негативну реакцію на прийняті зміни представників аграрного сектора економіки, які вважають, що скасування пільг в оподаткуванні аграрних підприємств та збільшення ставок податків стануть «вироком» для сільськогосподарської галузі. Подальший аналіз висновків та пропозицій платників податків, їх узагальнення фахівцями ГО «ВБК» дозволяють сформувати й донести до відома органів влади та законодавців точку зору платників податків, підготувати пропозиції щодо подальшого поліпшення податкового поля з метою ефективного захисту інтересів представників бізнес-середовища.

Ганна Писарчук, голова Рівненського обласного осередку
громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»
rv@b-club.com.ua

[i3407]

Ваші колеги вже застосовують на практиці знання,
отримані на семінарах-практикумах
від Всеукраїнського бухгалтерського клубу!
Приєднуйтеся до своїх успішних колег і ви!

из

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!