Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Порядок заповнення митної декларації М-16: є проект!

29 квітня 2015 р.

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проект наказу Мінфіну "Про затвердження Порядку та умов здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях та Порядку заповнення митної декларації М-16".

Передбачені цим Порядком правила поширюються на застосування МД на паперових носіях, виготовлених за допомогою комп’ютера, її електронної копії та електронних митних декларацій М-16 (далі – ЕМД).

Відмітки, що проставляються посадовою особою підрозділу митного оформлення митниці (далі – ПМО) в МД на паперових носіях, до електронної копії МД (ЕМД) вносяться за допомогою автоматизованої системи митного оформлення.

МД на паперовому носії заповнюється в одному примірнику та супроводжується її електронною копією. Бланки МД надаються експрес-перевізником.

Загальні положення, що стосуються заповнення граф МД (ЕМД):

- МД не повинна містити підчисток і помарок;

- відомості, заявлені у МД (ЕМД) декларантом або уповноваженою ним особою (далі – Декларант), є відомостями, необхідними для митних цілей;

- правила заповнення граф відривного корінця МД відповідають правилам заповнення відповідних граф МД;

- при заповненні граф МД (ЕМД) посилання на раніше заповнені графи не дозволяється;

- митницям не дозволяється встановлювати порядок заповнення граф МД (ЕМД) і визначати особливості заповнення граф МД (ЕМД), відмінні від визначених цим Порядком, а також висувати до Декларантів вимоги щодо внесення до МД (ЕМД) інформації, не передбаченої цим Порядком.

- графи «Митна декларація М-16 № », «Митні платежі нараховано», «Місце для відбитка особистої номерної печатки» паперового примірника МД та її електронної копії або ЕМД заповнюються посадовою особою ПМО. Інші графи МД (ЕМД) заповнюються Декларантом.

- відомості, заявлені в МД на паперовому носії, засвідчуються Декларантом шляхом заповнення граф «Підпис», «Ініціали та прізвище декларанта або уповноваженої ним особи», «Місце для відбитка печатки декларанта або уповноваженої ним особи».

- відомості, заявлені в ЕМД, засвідчуються електронним цифровим підписом Декларанта.

Після завершення митного оформлення товарів оформлені МД і відривний корінець МД на паперовому носії розподіляються в такому порядку:

- аркуш оформленої МД зберігається разом з комплектом документів, на підставі яких здійснювалося митне оформлення товарів, у ПМО, що здійснював митне оформлення;

- відривний корінець МД видається Декларанту.

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінфіну.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!