Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Порядок заповнення форми № Д4, якщо зарплату нараховано після смерті мобілізованого

14 грудня 2016 р.

ПФУ у листі від 16.11.2016 р. № 36884/05-10 повідомляє, що якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5 додатка 4:
-
у першому зазначається дата закінчення роботи за сумісництвом з відповідною категорією особи у графі 7,
- у другому — дата початку роботи за основним місцем роботи (за сумісництвом).
Дана норма застосовується як у випадку зміни основного місця роботи на роботу за сумісництвом (або навпаки), так і у випадку зміни сумісництва на основне місце роботи (без припинення трудових відносин), адже в таблиці 5 обов’язковим до заповнення є реквізит 07 «категорія особи», (1 — наймані працівники з трудовою книжкою, 2 — наймані працівники (без трудової книжки)).
Щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4.
Зазначена таблиця містить реквізит 22 «Ознака наявності трудової книжки (1 — так, 0 — ні)», у цьому реквізиті заповнюється значення «1», якщо особа працює на підставі укладеного трудового договору із оформленням трудової книжки та із занесенням до неї запису про працевлаштування, або значення «0» — якщо особа працює за сумісництвом.
Тому у випадку зміни сумісництва на основне місце роботи без припинення трудових відносин протягом звітного періоду для такого працівника в таблиці 6 додатка 4 необхідно заповнювати два рядки.
У кожному з них слід окремо зазначати заробітну плату й нарахований єдиний внесок як для основного працівника та як для сумісника (зазначивши у графі 22 відповідну «ознаку наявності трудової книжки»).
У графі 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» зазначається інформація про кількість календарних днів трудових відносин у звітному місяці лише в одному рядку, де відображено дані про суми нарахованої зарплати за основним місцем роботи.
Стосовно ситуації, що стосується мобілізованого працівника, який загинув, повідомляємо, що таблиця 5 додатка 4 призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.
Подається страхувальником, зокрема, якщо протягом звітного періоду було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою.
Якщо в таблиці 5 додатка 4 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи з тих, що передбачені п.8 р.IV Порядку Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, він подає Звіт за попередній період, який містить: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) із зазначенням типу форми «додаткова» та таблицю 5 із зазначенням типу форми «додаткова», яка містить дані на цю застраховану особу.
Оскільки роботодавець отримав свідоцтво про смерть працівника, то вказаний документ є підставою для відображення дати закінчення трудових відносин із застрахованою особою в таблиці 5 додатка 4.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Poryadok-zapolneniya-formy---D4-esli-zarplata-nachislena-posle-smerti-mobilizovannogo

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!