Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Порядок відображення повернених коштів у декларації єдинника

14 листопада 2016 р.

ДФС розглянула лист від 26.10.16 р. № 6969/О/26-15-13-02-15 щодо порядку відображення у податковій декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця суми повернених коштів.

Підприємці-"єдинники" III групи, які є платниками ПДВ, повинні вести облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги (пп. 296.1.2 ПКУ).

Сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати відображаються у графі 3 Книги. Цей показник враховується при визначенні скоригованої суми доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги (графа 4 книги) та загальної суми доходу (графа 7 книги).

Дані книги використовуються платником податку для заповнення декларації платника єдиного податку, яка складається наростаючим підсумком з початку року. Тобто загальна сума доходу від провадження діяльності, визначена з урахуванням суми повернутих коштів, переноситься до відповідного рядка декларації.

Якщо повернення коштів, що  надійшли на поточний рахунок як оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, то слід:

- таку оплату (аванс) включити до доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування цих коштів,

- здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення.

Отже, для підприємця-"єдинника" III групи скоригована сума доходу у періоді повернення коштів відображається у відповідному рядку розділу IV «Показники господарської діяльності для платника єдиного податку третьої групи» декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Poryadok-otrazheniya-vozvrashhennyx-sredstv-v-deklaracii-edinshhika.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!