Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Купівля та обмін валюти для бізнесу тільки через одного суб’єкта ринку

27 листопада 2015 р.

Внесено зміни до  Положення  про  порядок  та  умови  торгівлі  іноземною валютою.

Так, встановлено, що клієнти-резиденти  (юридичні  особи  та  фізичні  особи  – суб’єкти підприємницької  діяльності)  мають  право  купувати,  обмінювати  іноземну валюту  через  одного суб’єкта  ринку  за  кожним  зовнішньоекономічним договором з нерезидентом для розрахунків за торговельними операціями.

Клієнт-резидент має право перевести відповідний зовнішньоекономічний договір на обслуговування до іншого суб’єкта ринку на підставі письмового звернення,  яке має  бути  зареєстровано  згідно  з  внутрішнім  положенням  з організації діловодства.

Це письмове звернення має містити дозвіл клієнта-резидента  на  отримання  інформації  про незавершені  розрахунки  за зовнішньоекономічним  договором  від  суб’єкта  ринку, через  який здійснювалися розрахунки за цим договором.

Суб’єкт  ринку,  до  якого переводиться  на  обслуговування  зовнішньоекономічний  договір,  не  пізніше  третього  робочого  дня  з  дня отримання письмового звернення клієнта-резидента зобов’язаний звернутися до суб’єкта   ринку,   через   який здійснювалися   розрахунки   за зовнішньоекономічним  договором,  для  отримання  всієї  наявної  в  нього інформації про незавершені розрахунки резидента за цим договором (номер і дата реєстру митних декларацій, наявна в реєстрі інформація про операцію резидента, обсяги купленої, обміняної та перерахованої іноземної валюти за договором тощо) за підписом уповноваженої особи суб’єкта ринку. Обмін  інформацією  між  суб’єктами  ринку  здійснюється  засобами електронної пошти НБУ.

Постанова НБУ від 26.11.15 р. № 822 набула чинності з 27.11.15 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!