Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Покупець не зареєстрував розрахунок коригування: які наслідки?

10 липня 2015 р.

Сільгосппідприємство оформило розрахунок коригування, у якому зменшується сума постачання та відповідно – сума податкового зобов’язання з ПДВ. Однак покупець не зареєстрував такий розрахунок в ЄРПН у встановлені терміни (15 календарних днів). Які наслідки будуть у такому разі для покупця та продавця?
У разі якщо розрахунком коригування передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), реєстрацію такого розрахунку в ЄРПН повинен здійснити отримувач (покупець) відповідних товарів/послуг.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше ніж протягом 15 календарних днів, що настають за датою їх складання.
Згідно з п. 198.6 ПК суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку із придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН із порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому відбулася така реєстрація.
Оскільки до розрахунків коригування застосовуються ті самі норми, що й до податкових накладних, то в разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування (якщо від дати, зазначеної в розрахунку коригування, до дати його фактичної реєстрації в ЄРПН пройде більш як 15 календарних днів), то покупцеві буде нараховано штраф відповідно до п. 1201.1 ПК (адже саме на нього в даному випадку покладено обов’язок здійснити реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН).

За матеріалами журналу „БАЛАНС-АГРО” від13.07.15 р. № 26.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!