Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Підзвітною особою загублені підтвердні документи: чи будуть витрати у підприємства?

1 липня 2015 р.

Працівникові підприємства була видана під звіт готівка на придбання товару. Товар був куплений, проте документи, що підтверджують факт його придбання, працівник загубив. Чи має право підприємство в цьому випадку включити витрати на придбання товару до складу податкових витрат?
Ні, без підтвердних документів підприємство не має права відобразити витрати на купівлю товару ні в бухгалтерському, ні в податковому обліку. Нагадаємо, що підставою для відображення в бухобліку господарської операції є первинні документи, які повинні бути складені в момент здійснення такої операції, а якщо це неможливо – відразу після її закінчення. Іншими словами, у цьому випадку працівник повинен довести, що він витратив на купівлю товару суму, яка була видана йому під звіт. Той факт, що товар переданий підприємству, не є таким доказом.
У податковому обліку об`єктом обкладення податком на прибуток є фінансовий результат, розрахований за правилами бухгалтерського обліку. Тобто при визначенні податкових витрат потрібно керуватися правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку.
У цій ситуації можна порекомендувати підприємству попросити продавця видати копії документів, які були загублені підзвітною особою. Якщо ж це неможливо, тоді підприємство не має права відобразити витрати на придбання товару у складі податкових витрат.

За матеріалами журналу „БАЛАНС: Просто про облік” від 02.07.15 р. № 54.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!