Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи підлягає відображенню в декларації з ПДВ коригування обсягів придбання без ПДВ?

19 серпня 2016 р.

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 ПОДАТКОВОГО КОДЕКС УУКРАЇНИ  (далі – Кодекс) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
При цьому всі обсяги придбаних товарів/послуг відображаються в розділі ІІ податкової декларації з податку на додану вартість, форма та порядок заповнення якої затверджені наказом Міністерства фінансів України наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 року за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).
Відповідно до п. 4 розділу V Порядку № 21 до розділу II «Податковий кредит» включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) за «0» ставкою та/або без податку на додану вартість  (рядок 10.3 податкової декларації з ПДВ) товарів/послуг, необоротних активів на митній території України.
Коригування податкового кредиту відображається у рядку 12 декларації.
При заповненні рядка 12 обов’язковим є подання додатку 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ (Д1)» (далі – додаток 1), що заповнюється в розрізі контрагентів.
За формою додатку 1 коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 Кодексу відображається у таблиці 2 додатка 1. При цьому, виходячи зі змісту таблиці 2, відображенню підлягають лише операції з придбання з ПДВ, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставкою 7 %.
Таким чином, виходячи із вищевикладеного, коригування обсягів придбання без ПДВ (в т.ч. і за «0» ставкою) відображенню у декларації не підлягають.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Podlezhit-li-otrazheniyu-v-deklaracii-po-NDS-korrektirovka-obemov-priobreteniya-bez-NDS

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!