Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи подає неприбутковий Звіт профспілкова організація

24 січня 2017 р.

Головне управління ДФС у Вінницькій області звертає увагу профспілок, їх об’єднань, а також організацій профспілок про зміни в поданні податкової звітності. Зокрема, вказана категорія платників подає неприбутковий Звіт тільки у випадку порушення п.133.4 ПКУ , тобто, порядку та умов, які визначені для неприбуткових установ. Такими умовами є недотримання вимог, які визначають статус неприбутковості, та/або порушення напряму використання  доходів (прибутків), які мають використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої профспілки, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
В той же час, у разі недотримання профспілковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ПКУ, така установа зобов’язана подати в строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду (тобто протягом  20 к.д., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця), звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період із початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, у якому вчинено таке порушення, та зазначити й сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.
Податкове зобов’язання в такому разі розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів із застосуванням ставки 18%.
Водночас така профспілка виключається контролюючим органом із Реєстру неприбуткових установ й організацій та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.
Та як наслідок, за період із першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року профспілкова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток (із наростаючим підсумком), сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, установленому для платників податку на прибуток.
Окрім того, з наступного податкового (звітного) року така профспілка подаватиме податкову декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність та сплачуватиме податок на прибуток у загальному порядку – щокварталу (якщо обсяг доходу за останній звітний рік досягне 20 млн.) або щорічно (при недосягненні зазначеного обсягу).

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Podaet-li-nepribylnyj-Otchet-profsoyuznaya-organizaciya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!